Pradžia » Renginiai » Šeimos ir Sisteminės konsteliacijos
16 d. 18:00 Kaunas

Šeimos ir Sisteminės konsteliacijos

Sisteminės technikos, šiandien žinomos kaip konsteliacijos ar išdėstymai, šimtmečiais praktikuojamos visose tradicinėse visuomenėse. Idris Lahoro buvo adaptuotos vakarietiškajai visuomenei ir jos poreikiams. Jis į jas integravo turimas žinias ir praktinį patyrimą, pasisemtą iš B. Hellinger, L. Sparrer ir M.V. Kibed darbų.

Kaip neįtikėtinai galinga ir efektyvi terapijos forma, ši technika dirba su žmogaus individualiomis problemomis iš sisteminės perspektyvos. Konsteliacijų metodas pagrįstas sistemine fenomenologija ir žiniomis apie Sistemą, kurioje yra informacija apie visus žmones, gyvenančius konkrečioje giminėje, apie visus tos Sistemos įvykius praeityje, dabartyje arba ateityje. Dirbant su konkrečiomis žmogaus problemomis, taip pat yra suteikiama pagalba jo aplinkos žmonėms: šeimos lygmenyje, santykių lygmenyje, socialiniame, profesiniame ir terapiniame lygmenyse.

Konsteliacijos dirba su „šeimyniniu persipynimu“. Šeimyninis persipynimas – tai nebaigti praeities procesai šeimoje (arba giminėje), kurie nesąmoningai įtraukia dabar gyvenančius tos šeimos palikuonis į tai, kas buvo praeityje. Taip pasireiškia sistemos subalansavimo dėsnis. Pagal šį dėsnį palikuonys privalo pabaigti tai, ko nebaigė jų protėviai: išgyventi kažkokias situacijas vietoj kažko, pabaigti iki galo. Tokiu atveju, žmogus yra persipynęs su protėvių likimu ir atsiduria tarsi pasąmoniniuose spąstuose. Pats to nesuvokdamas, jis gyvena ne savo gyvenimą, sprendžia ne savo gyvenimo problemas. Konsteliacijų metodas leidžia „atpainioti“ tokį persipynimą, gyventi dabartyje, o ne praeityje, išlaisvina galingus gyvenimo resursus, kurie anksčiau buvo neprieinami dėl įsitraukimo (nors ir pasąmoninio) į praeities procesus. Darbas su konsteliacijomis (išdėstymais) padeda atstatyti pusiausvyrą, kuri leidžia susigrąžinti sveikatą ir gerbūvį, harmoniją ir sėkmę.

Kokios problemos yra sprendžiamos Šeimos ir sisteminių konsteliacijų metodu:

 • Šeimyninių konfliktų sprendimų paieška;
 • Santykiai tarp tėvų ir vaikų;
 • Įvaikinti vaikai;
 • Moteris ir vyras – neharmoningi santykiai poroje arba šeimoje;
 • Meilės trikampiai;
 • Nebaigti santykiai „negaliu išsiskirti“;
 • Vienatvė, problemos santykiuose su priešinga lytimi;
 • Sunkios ligos, besikartojančios iš kartos į kartą;
 • Nevaisingumas, besikartojantys persileidimai;
 • Priklausomybės;
 • Baimės, fobijos;
 • Pasirinkimo tarp dviejų galimybių problema;
 • Nemalonumai darbe dėl nesuprantamų priežasčių arba įvairūs trukdžiai siekti profesinės sėkmės.

Ką svarbu žinoti dirbant su savo problema Sisteminių konsteliacijų metodu:
ar buvo ankstyvos mirtys, tame tarpe gimdant, prievartinės mirtys, savižudybės atvejai, įvaikinimas, sunkios ligos, pažeidimai dalijant paveldėtą turtą. Svarbu žinoti, ar buvo giminaičiai, apie kurių egzistavimą nutylima šeimoje; giminaičiai, kurie išvažiavo į užsienį arba kurie dingo be žinios.

Konsteliacijų seminaro metu sukuriamas stiprus grupės jėgos laukas, tad naudos ir gilių
įžvalgų apie savo asmenines situacijas gauna visi, ne tik tie, kurių konsteliacijos yra
statomos, bet ir dalyviai-atstovai bei konsteliacijų stebėtojai.

Renginio vieta: “Šviesos Namai“, Gedimino 26B, Kaunas
Renginio data ir laikas: vasario 16-19d., 18-22val.
Kaina vienam žmogui: asmeninės konsteliacijos statymas – 250Lt. Dalyviams vakaro kaina – 25Lt. Nuolaida su Gaivasties nuolaidų kortele 5%.
Kontaktai registracijai: 8-613-49500; jurga7@gmail.com; www.samadeva.lt/sistemines-konsteliacijos.
Pastabos:

 • Asmeninių konsteliacijų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.
 • Norintys susipažinti su šiuo metodu, gali įsigyti DVD (prancūzų-rusų, anglų k.) su įvadine teorine medžiaga ir keletu konsteliacijų pavyzdžių.
Kategorijos: Renginiai. Įrašo nuoroda.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)